Товарный блог

Parazol – чай против паразитов | БЛОГ

Parazol против паразитов

За малку ќе го изгубев сопругот од опасна заразна болест: 80% од популацијата на Македонија е заразена со паразити без да го знае тоа! Ова може да му се случи секому.

Parazol чай

Здраво на сите!

Дали го знаете чувството на вина кон личноста што ја сакате кога таа се чувствува лошо, а вие не можете да и помогнете и само гледате како страда? Јас го искусив тоа и сакам да ви кажам за страдањата што му се случија на моето семејство за да не ја повторите мојата грешка.

Јас и Јован живееме заедно 27 години и никогаш не се каравме. Нашите пријатели сè уште нè нарекуваат „тазе младенци“. Пред нас имавме многу планови. Но, не можевме да ги оствариме.

Сè започна кога мојот сопруг почна да се жали на лош здив. Порано бев докторка, па отидовме да ги провериме забите и желудникот, но не открија никакви симптоми на болест.

Потоа се појавија други загрижувачки симптоми .

Мојот сопруг започна да чувствува подуеност, а освен тоа, не јадеше добро и беше многу слаб.

Почна да се жали на болки во срцето, црниот дроб и панкреасот. Отидовме на електрокардиограм, ја испитавме крвта, но и резултатите од испитувањето и апаратите не покажаа ништо.

Покрај тоа, и нашиот интимен живот не функционираше. Еден ден, ми призна дека има проблем со ерекцијата. Силниот и енергичен човек одеднаш почна да се претвора во гоблин, секогаш напрегнат и без интересот за живот .

При пристигнувањето во болницата, докторот ни даде ужасна дијагноза – паразитска инфекција. Речиси 70% од телото на мојот сопруг беше нападнато од паразити. Не можев потполно да ја разберам причината за ова, мојата куќа е секогаш чиста, имаме марамчиња за дезинфекција, храната се готви внимателно и претходно е исчистена. Никогаш не очекував дека овие слаби симптоми беа знак на паразитска инфекција.

Parazol чай

Постојано размислував, КАКО СЕ СЛУЧИ ОВА? Го зедов тестот на мојот сопруг и напишав писмо до Центарот за истражување паразити. Ми испратија шокантен одговор:

„Сите проблеми на вашиот сопруг се првиот симптом на паразитска инфекција. Кога сте заразени со паразити, телото почнува полека да пропаѓа, на почетокот не се забележува, но подоцна ви станува јасно. Се започнува со лош здив во устата, подуеност, депресија, главоболка, темни кругови под очите, слаб апетит, болки во зглобовите и мускулите. Кај мажите, паразитите предизвикуваат простатитис, импотенција, дисфункција, болести на срцето и црниот дроб. Кај жените, паразитите предизвикуваат вагинитис, оток на јајниците, уроциститис, развој на фиброиди на јајниците, тумори на полицистични јајници, оток на бубрезите и уринарниот тракт, а исто така и стареење на кожата. Кај децата, паразитите предизвикуваат акни, а очите им се секогаш насолзени. Игнорирањето на такви слаби симптоми може да доведе до распаѓање на внатрешните органи што доведува до смрт.“

850.000 луѓе во Македонија секоја година умираат без да сфатат дека причина за нивната смрт се паразитите. Невидливи убијци има насекаде, во рибите, зеленчукот, овошјето што луѓето ги купуваат во супермаркетите или на пазарите.

Почнав да барам решение. За малку ќе полудев затоа што не можев спокојно да ја гледам личноста што ја сакав како страда пред моите очите. Речиси не спиев, читав десетици книги, барав совети од колегите. Пробавме десетици лекови, но ништо корисно и докторот не можеше да стори ништо. Неговата состојба се влоши. Бев бескорисна и се обвинував себеси што не можев да го спасам.

Кога мислев дека сè е бескорисно, најдов нешто на интернет – Parazol.

Околу 250.000 луѓе биле инфицирани и третирани со овој производ и за два дена им отстраниле скоро 300 различни паразити.

Најпрво бев доста скептична, но состојбата на мојот сопруг не се подобруваше, па решив да реагирам. Производот пристигна за еден ден.

Утрото ставив 3 капки во цеден сок и веќе попладне неговата состојба беше многу подобра. Најпрво, почна да јаде подобро, немаше непријатен мирис од устата, а потоа паразитот речиси и да исчезна. Осетивме подобрување затоа што Parazol е толку ефикасен што не можам да ви опишам со зборови.

После еден ден, црниот дроб и цревата си ја повратија функцијата на 65%, а бубрезите и срцето работеа нормално. После 3 дена, мојот сопруг ми кажа дека, кога немало никој во собата, имал ерекција. Природните состојки содржани во Parazol (пелин, оригано, мајчина душица, нане и анасон) се активни во регенерацијата на ткивата, така што третманот е побрз.

Parazol чай

После 5 дена, сопругот повторно се тестираше. Немаше знаци на паразити во организмот. Parazol ги имаше исчистемо сите јајца и други материи што му штетеа на телото за неколку часа. Благодарение на ефектот на акумулација, Parazol го зајакнува имунолошкиот систем и ги штити клетките од паразити. Ова помага да се избегне можноста повторно да бидeтe заразени подолг временски период. Една недела подоцна, мојот сопруг целосно закрепна.

Подоцна, дознав зошто не најдов Parazol во дрогериите и аптеките. Причината е што овој производ е нов и исклучително ефикасен (го пробавме), но не се рекламира на големо поради страв од поскапувања и фалсификување. Затоа, производот може да се купи само на страницата на производителот.

Parazol чай

Не правете грешка како што направив јас! Ако јас обрнев внимание на овие навидум безопасни симптоми порано (подуеност, лош здив во устата, слаба ерекција) мојот сопруг немаше да се чуствува толку лошо.

Parazol веднаш ги лекува симптомите на паразитската инфекција и ја отстранува можноста за појава на нова. Значи, ако откако ја прочитавте мојата приказна откриете дури и еден симптом (!) ВЕ МОЛАМ ПОЧНЕТЕ СО ЛЕКУВАЊЕ ВЕДНАШ!

Ве молам, заштитете се себеси и вашите најблиски, нарачајте Parazol веднаш штом ќе се појават првите симптоми и не чекајте состојбата да се искомплицира.

Быстрая доставка:

  • Македония
  • Официальные представители в странах: Украина, Беларусь, Казахстан, Грузия, Армения, Латвия, Литва, Азербайджан, Эстония, Испания, Италия, Германия, ОАЭ, Тайланд, Китай, Молдова, Португалия, Мексика, Франция, Узбекистан, Кыргызстан.
Купить в 1 клик ПОДРОБНЕЕ